středa 15. června 2011

Femtobuňky: nyní i pro firemní použítí


V minulém příspěvku jsme psali o uvedení femtobuněk Vodafone na spotřebitelské trhy v Austrálii, Itálii a Maďarsku. Nyní se podíváme na vývoj trhu s femtobuňkami pro firemní použití. Malí podnikatelé mohou snadno využívat femtobuňku např. v rámci své domácí kanceláře. Zároveň má řada operátorů v nabídce femtobuňky, přímo určené pro firemní použití - obvykle tyto femtobuňky umožňují až 8 současných hovorů místo běžných čtyř. Jedním z takových operátorů je i novozélandský Vodafone:

Firemní femtobuňka Sure Signal - Vodafone NZ

K masivně expandujícímu Vodafonu se na evropském trhu firemních femtobuněk minulý měsíc připojil i Orange. Zatím jde o poměrně nenápadný a "tichý" vstup na francouzský a maďarský trh korporátních telelekomunikačních služeb. Základní informace jsou k dispozici na webu Orange Business Services. Postup firmy Orange budeme sledovat a k tématu se zde brzy vrátíme.

Femtobuňka - snadné uvedení do provozu (návod pro Vodafone UK)
Technologie femtobuněk a softwarového zajištění jejich provozu a obsluhy (aktivace) již velmi pokročila, jak se můžeme přesvědčit z návodu, určeného pro britské zákazníky Vodafone:

Vodafone (UK): uvedení femtobuňky do provozu

Žádné komentáře:

Okomentovat