úterý 24. května 2011

Femtobuňky Vodafone nejen v Evropě


Po Velké Británii, Francii, Řecku, Norsku a řadě mimoevropských zemí (např. Nový Zéland) spustil Vodafone v minulých týdnech prodej femtobuněk hned ve třech dalších zemích: Austrálie, Itálie a Maďarsko.

Austrálie
V Austrálii Vodafone nabízí firemním zákazníkům femtobuňku pod obchodním názvem Vodafone Expand. Nabídka zatím není určena pro domácnosti (individuální zákazníky) a Vodafone v prvním roce provozu plánuje aktivovat jen asi 1 500 zařízení. Můžeme tedy předpokládat, že po zkušebním roce 2011 budou femtobuňky v Austrálii plně nabízeny již dvěma operátory (kromě Vodafone zde provozuje femtobuňky také operátor Optus).

Itálie
Italský Vodafone uvedl femtobuňku pod názvem Vodafone Booster. Nabídka je nastavena pro firmy i domácnosti a k dispozici jsou dva různé typy femtobuněk: pro 4 současné hovory (datové přenosy) a jednotka s dvojnásobnou kapacitou, tj. 8 současných relací. Zaváděcí ceny pro italské zákazníky jsou zatím poměrně vysoké ve srovnání s cenovou politikou Vodafone v ostatních evropských zemích.

Maďarsko
Bezprostředně po Itálii byly femtobuňky uvedeny na trh i v Maďarsku, opět v provedení 4 nebo 8 "kanálů". Doporučená přenosová rychlost napojení femtobuňky k internetu je alespoň 1Mbit/256k (download/upload) a přípojka může být od libovolného providera (ISP). Cena femtobuňky nazývané v Maďarsku Mini Bázis je 29 900 forintů (asi 2 700 Kč) za 4-kanálovou verzi a 115 900 forintů (asi 10 600 Kč) za 8-kanálovou jednotku.

Žádné komentáře:

Okomentovat