sobota 20. listopadu 2010

Femtobuňky: listopadové aktuality


Broadcom ohlásil koupi společnosti Percello
Potenciál femtobuňkového trhu můžeme měřit různými způsoby. Nyní máme příležitost udělat si obrázek o finanční hodnotě femtobuněk: Broadcom, významný hráč na poli elektroniky a ICT, odkoupil za 86 milionů dolarů společnost Percello. Percello je relatině mladý start-up, který se specializuje na vývoj čipových sad pro femtobuňky. Čipové sady z dílny Percello používá ve svých femtobuňkách Ubiquisys, ale i řada dalších úspěšných výrobců. Tým firmy Percello nyní posílí Broadcom a jeho početné oddělení vyvíjející čipy pro bezdrátovou komunikaci v domácím i firemním použití, včetně např. mobilních telefonů a dalších produktů firmy Broadcom.


Počet femtobuněk v USA převýšil množství BTS
Prodeje femtobuňky ATT 3G Microcell rychle rostou a blíží se hranici 100.000 jednotek měsíčně. Podle nedávné zprávy společnosti Informa je v USA aktivováno 350.000 tisíc femtobuněk, tedy výrazně více, než kolik je standardních základnových stanic (BTS): těch je v USA přibližně 256.000.


Femtobuňky zlevňují
Ve Velké Británii překročil počet femtobuněk množství standardních BTS již během léta - a to zejména díky odvážné cenové politice firmy Vodafone UK. Femtobuňky Vodafone SureSignal (původně uvedené na trh pod názvem Vodafone Acess Gateway) při uvedení na trh před 18-ti měsíci stály 160 liber (GBP) za kus, následně byly zlevněny na 50 liber a nyní jsou “v akci” za pouhých 20 liber (podle posledních údajů je tato akce již vyprodaná).

Zdroj: Thinkfemtocell.com

Žádné komentáře:

Okomentovat