pondělí 23. srpna 2010

Femtobuňky Vodafone: nyní i v ŘeckuŘecký Vodafone zahájil komerční nabídku a provoz 3G femtobuněk pro domácnosti. Femtobuňky jsou nabízeny pod názvem Vodafone Access Gateway a nikoliv pod "inovovaným označením" Sure Signal. Řecko se tímto stává čtvrtou zemí, kde Vodafone nabízí 3G femtobuňky: ty dosud byly provozovány jen ve Velké Británii (Sure Signal - 3G femtobuňky pro domácnosti), ve Španělsku (femtobuňky pro firemní zákazníky v rámci služby Oficina Vodafone) a v Kataru, kde femtobuňky slouží k pokrytí metra.

Cenová politika řeckého Vodafonu je poměrně agresivní. Podobně jako v Japonsku jsou femtobuňky nabízeny tarifním zákazníkům za zvýhodněných podmínek nebo zcela zdarma. Majitelé předplacených karet zaplatí za femtobuňku plnou cenu: 150 euro (asi 3.700,- Kč).

Nabídka 3G femtobuňky Vodafone Acess Gateway na webu řeckého Vodafone obsahuje také stručné technické informace. Tyto informace lze z řečtiny přeložit a shrnout asi takto: Jestliže na femtobuňce svítí nebo bliká modré světlo, je vše OK; ostatní barvy indikují chyby - v závislosti na druhu chyby vždy zkontrolujte připojení přístroje (kabely, funkčnost internetu a dodávku elektřiny).

Zdroj:
ThinkFemtocell
MobileEurope

Žádné komentáře:

Okomentovat