čtvrtek 25. března 2010

picoChip: femtobuňky a daší řešení pro 3G a LTE


picoChip je progresivní technologická společnost, která působí v oblasti nejmodernějších řešení pro mobilní komunikaci. Společnost byla založena v roce 2000, hlavní sídlo má ve Velké Británii, ovšem působí globálně. Výzkumná a výrobní střediska jsou například v USA, Číně, Korei a v dalších zemích (seznam zde).


Investiční podíly ve firmě picoChip drží řada předních kapitálově silných korporací z IT oblasti: at&t, Intel, Samsung, ale i významné Venture capital fondy jako Rothschild Capital Management, Atlas Venture a další (seznam zde).

picoChip na konferenci Mobile World Congress 2010 (Barcelona)


3G femtobuňky od společnosti picoChip
Počet femtobuněk založených na čipové sadě picoXcell (TM) neustále roste, k dnešnímu datu je to více jak 20 typů femtobuněk od různých výrobců (Alcatel Lucent, Sagem, Zyxel a další). Čipová sada PC8208/PC8209 a ovládací software od společnosti picoChip umožňují každému OEM výrobci femtobuněk snadný a rychlý vývoj HSPA+ (3G) femtobuněk - a to s minimálními časovými a investičními náklady na vývoj. Jako zajímavost můžeme uvést, že sada PC8219 byla první čipovou sadou pro HSPA femtobuňky s možností obsluhy až osmi paralelních hovorů / datových přenosů.

LTE řešení od picoChip
Čipová sada PC9608/9 je komplexním hardwarovým a softwarovým řešením pro LTE femtobuňky. Tato sada od společnosti picoChip usnadňuje OEM výrobcům vývoj LTE femtobuněk, výrobu prototypů a umožňuje také okamžitý zkušební provoz v rámci nabízeného řešení. Podpora TDD a FDD je u LTE femtobuněk samozřejmostí.

Žádné komentáře:

Okomentovat