středa 31. března 2010

at&t: třetí operátor nabídne femtobuňky zákazníkům v USA


Americký telefonní operátor at&t oznámil, že v polovině dubna 2010 zahájí prodej svých femtobuněk 3G Microcell - zprvu ve vybraných oblastech, ale počítá se rychlým rozšířením na celé území USA. Podrobný plán uvádění femtobuněk na trh bude firmou at&t zveřejněn až v průběhu dubna. Víme však, že at&t provoz femtobuněk testovalo zejména v Georgii, Severní a Jižní Karolíně, v San Diegu a v Las Vegas.


V USA je operátor at&t až třetím v pořadí při uvádění femtobuněk. Na druhou stranu, dosavadní femtobuňkové služby od operátorů Sprint a Verizon podporují pouze 2G hovory a datové přenosy, zatímco 3G Microcell od at&t plně podporuje 3G UMTS.

Při jednorázovém nákupu (bez tarifního zvýhodnění) bude cena jedné femtobuňky AT&T 3G Microcell činit 150 USD (asi 2.800 Kč). Zdarma mohou femtobuňku získat ti zákazníci, kteří si zvolí tarif pro neomezené volání z femtobuňky (20 USD za měsíc) a zároveň aktivují širokopásmové připojení od at&t: DSL 1.5 Mbps nebo rychlejší, event. některý z balíčků U-Verse.

Balíček pro neomezené volání z femtobuňky se vztahuje na všechny mobilní hovory, které byly zahájeny prostřednictvím femtobuňky. To platí i tehdy, pokud telefonující po započetí hovoru opustí byt, vzdálí se od femtobuňky a hovor je následně automaticky přepojen na makrosíť základnových BTS.

Podrobná technické specifikace, nabídka a ceny tarifů, informační videa a informace o dostupnosti v rámci USA viz stránky http://www.wireless.att.com/learn/why/3gmicrocell/. Uživatelská příručka k at&t 3G Wireless zde. Femtobuňka 3G Wireless umožňuje 4 současné hovory či datové přenosy, k femtobuňce se mohou připojit jen předem povolené telefony (zákazník si sám vytvoří seznam povolených telefonních čísel) od at&t. Uživatel může povolit maximálně deset různých telefonních čísel pro svou femtobuňku. Zadávání tzv. white-listu povolených čísel probíhá on-line.

Žádné komentáře:

Okomentovat