středa 20. ledna 2010

Femtobuňka Vodafone Sure Signal


Vodafone UK uvedl na trh nový produkt: femtobuňku Vodafone Sure Signal. Pravidelní čtenáři blogu Femtobuňka.cz však vědí, že jde spíše o marketingovou kampaň, rebranding původního názvu: Vodafone Access Gateway (VAG).

Vodafone přichází s femtobuňkou Sure Signal po půl roce od 1. července 2009, kdy byly femtobuňky VAG uvedeny na britský trh. Vodafone ve femtobuňkách spatřuje slibnou budoucnost a proto si dal na (znovu)uvedení femtobuněk Sure Signal velmi záležet. Hlavní změny proti původnímu produktu VAG jsou následující:

1. Změna názvu cílená na běžné uživatele. "Zaručený signál" je stručný a sdělný název, zatímco "Přístupová Brána Vodafone" působí složitě, záhadně a laickou veřejnost spíše odradí.

2. Snížení ceny. Zatímco VAG při samostatném nákupu stál 160 GBP, Sure Signal dostanete již za 120 GBP - tato cena se týká především netarifních zákazníků s předplacenými kartami. Ceny pro tarifní zákazníky byly také upraveny.

3. Jednodušší instalace a obsluha femtobuňky. Ke zjednodušení došlo zejména při sestavování a správě tzv. white-listu. Zadávání, změny a úpravy seznamu mobilních čísel, která mohou femtobuňku používat se nyní výrazně zjednodušily. Správa white-listu probíhá on-line a změny se projeví do několika minut, zatímco dříve bylo nutné povolená mobilní čísla (rodinných příslušníků, známých) diktovat operátorům call-centra a změny se projevily se spožděním až 24 hodin.

V rámci kampaně Sure Signal Vodafone UK poukazuje i na existenci tzv. bílých míst pokrytí mobilním signálem a vysvětluje důvody špatného pokrytí. U mobilního operátora jde o poměrně netradiční krok, který bychom však neměli zaměňovat s naivní upřímností: Vodafone si uvědomuje, že lokální problémy se špatným pokrytím mobilního signálu nelze z makroúrovně řešit na 100% a tuto skutečnost nyní využívá. Protože uvádí femtobuňky na trh jako první, má velkou konkurenční výhodu. Kombinace rázné reklamní kampaně a pověstného britského humoru pak může vypadat například takto:


Úderný slogan je podpořen i více než čtyřminutovým "testimonialem":

Žádné komentáře:

Okomentovat