středa 4. listopadu 2009

China Unicom uvede vlastní femtobuňkyChina Unicom je třetí největší mobilní operátor na světě. Majoritní podíl ve společnosti je kontrolován čínskou vládou a zhruba 30% akcií je obchodováno na světových burzách. China Unicom má jako jediná licenci k provozování mobilních sítí GSM a 3G UMTS v rámci Čínské lidové republiky. Podrobné informace o China Unicom jsou k dispozici zde.

Necelých čtrnáct od femtobuňkové konference 2009 China Femtocell Symposium oznámila společnost China Unicom uvedení vlastních femtobuněk. Z marketingového hlediska stojí za pozornost, že China Unicom na poslední chvíli odřekla svou účast na konferenci 2009 China Femtocell Symposium a uvedení femtobuněk na trh oznámila pouze prostřednictvím agentury Reuters (zde).

3G Inn
Femtobuňky China Unicom budou nabízeny pod komerčním názvem 3G Inn. Tyto 3G UMTS femtobuňky jsou cíleny na domácí uživatele. Cena a další obchodní podmínky (dostupnost pouze pro zákazníky s podepsanou smlouvou, atd.) zatím nebyly stanoveny. Víme pouze, že instalace femtobuňky bude vyžadovat širokopásmové připojení k internetu o rychlosti alespoň 2 Mbit/s. Výrobce zařízení nebyl k dnešnímu dni zveřejněn.

Zdroj a další informace: zde a zde.

AKTUALIZACE 17.12.2009: Výrobcem femtobuněk 3G Inn je Huawei, viz info zde.

Žádné komentáře:

Okomentovat