středa 26. srpna 2009

Femtobuňky od Hay Systems Ltd.


Dnes, 26.8.2009, představila společnost Hay Systems Ltd. (HSL) novou službu pro mobilní operátory: "Managed Service for Zero-CAPEX Femtocell Deployments" (tj.: "Zavedení a správa femtobuňkových služeb při nulových investičních nákladech").


Podstatnou část nabízené služby tvoří femtobuňka HSL 2.75G. Jde o nový typ femtobuňky, vyvinutý přímo společností HSL. Narozdíl od konkurenčních typů 3G femtobuněk (zejména VODAFONE ACCESS GATEWAY) podporuje femtobuňka HSL 2.75G mobilní komunikaci ve formátu 2G i 3G a poskytuje vysokou kvalitu hlasových i datových (EDGE i 3G) služeb v místech se zhoršenou kvalitou signálu z veřejných (makro) základnových stanic BTS. Zákazníci daného operátora proto mohou začít používat femtobuňku i se staršími typy mobilních telefonů a nemusejí si spolu s femtobuňkou pořizovat nový a relativně drahý 3G telefon.

Vlastní přístroje HSL 2.75G jsou však jen částí nabízeného balíčku: splečnost HSL dnes představila operátorům komplexní řešení, tedy zavedení, spuštění a řízení celé infrastruktury, potřebné k provozu femtobuněk. Podle vlastního vyjádření firmy HSL její obchodní model umožňuje operátorům zavedení této služby (femtobuňkové sítě) bez velkých investičních nákladů na straně operátora a při relativně nízkých provozních nákladech.

Další zdroje informací:
Tisková zpráva ze dne 26.8.2009
FemtoNow.com: FAQ a info stránky provozované společností HSL.

Žádné komentáře:

Okomentovat