středa 17. června 2009

Femtocell World Summit 2009


Rok 2009 představuje milník v technologii femtobuněk, které letos opouštějí vývojové laboratoře a dostávají se do domácností, kanceláří a dalším koncovým uživatelům. Svědčí o tom i řada specializovaných konferencí, které se uskuteční ještě do konce roku 2009:
• Londýn, 23. – 25. června: Femtocell World Summit 2009
• Peking, 15. října: 2009 China Femtocell Symposium
• Sand Diego (USA), 16. – 18. listopadu: Femtocells, Americas
Seznam dalších telekomunikačních veletrhů a konferencí, které budou mít vlastní femtobuňkovou sekci, je uveden zde.

Nadcházejícího FWS 2009 v Londýně se účastní prakticky všechny globální telekomunikační společnosti, dále pak výrobci hardwaru i dodavatelé softwarových řešení pro femtobuňky. Úvodní řeč konference (keynote) přednese Kenny Graham (Head of New Technologies and Innovation) z firmy Vodafone. Program dalších vystoupení na FWS 2009 je zde.

Společnosti picoChip, Starent a Continuous Computing pro FWS 2009 ohlásily předvedení první funkční implementace nového rozhraní I-uh, které je součástí standardu 3GPP (Rel. 8).

Rozhraní I-uh je klíčové pro zavedení standardů fungování a interoperability femtobuněk, tedy standardů pro jejich komunikaci se sítí operátora a další telekomunikační infrastrukturou. Teprve standardizace umožňuje operátorům i konečným zákazníkům nákup a používání femtobuněk vyráběných a dodávaných třetími stranami. Standardizace tedy spouští konkurenční prostředí v oblasti výroby a prodeje femtobuněk, což povede k jejich rychlejšímu rozšíření a snížení ceny. Otevírá se i příležitost pro řadu doplňujících služeb. Platí ovšem, že provoz femtobuněk musí být vždy navázán na konkrétního mobilního operátora, protože přístroje používají licencovaná vysílací pásma.

Podrobné informace o spolupráci společností picoChip, Starent a Continuous Computing při zavádění I-uh jsou zde a zde.

Žádné komentáře:

Okomentovat